Empty
Click + to add content

منتشر شده در چهارشنبه, 29 مرداد,1399

راهنمای خرید دوربین دو چشمی طبیعت گردی

بهترین رو بخر !

                                            Tourist is holding through binoculars on sunny cloudy sky from mountain top. Free Photo

 

دوربین دو چشمی یکی از اولین لوازمی است که به هنگام بستن وسایل خود برای رفتن به طبیعت گردی کنار می گذارید. ما اخیرا درخواست های بسیاری را از طرف مشتریان خود جهت راهنمایی برای خرید دوربین دو چشمی مناسب برای طبیعت گردی داشته ایم که در این مقاله سعی می کنیم این اطلاعات را در اختیار شما نیز قرار دهیم.

آیا واقعا برای رفتن به طبیعت گردی به دوربین دو چشمی نیاز خواهم داشت؟

در این نوع سفرها زمان های زیادی خواهد بود که شما به حیوانات نزدیک می شوید و می توانید حیوانات را از نزدیک ببینید اما واقعیت این است که در اکثر مواقع سفر این امکان وجود نخواهد داشت! بنابراین دوربین دو چشمی به عنوان یکی از ملزومات این نوع سفرها باید همراه با شما باشد. به همراه داشتن یک دوربین دو چشمی مناسب لحظات زیبایی را برای شما به وجود می آورد و تجربه بی نظیری را در خاطره شما ثبت خواهد کرد. اکثر تورهای برگزارکننده ممکن است یک یا دو دوربین دو چشمی ارزان قیمت را همراه خود داشته باشند, اما این دوربین ها معمولا کیفیت پایینی دارند و قدیمی هستند و برای استفاده مسافران مناسب نیستند. هم چنین شریک شدن در استفاده از یک دوربین چندان ایده جالبی نیست چون زمانی که شما می خواهید از دوربین استفاده کنید شخص دیگری در حال استفاده از دوربین است. بنابراین اگر می خواهید چشم انداز بی نظیری داشته باشید و لحظات تکرار نشدنی این سفر هیجان انگیز را از دست ندهید ما پیشنهاد می کنیم دوربین دو چشمی مخصوص خود را همراه داشته باشید.

 

 

                                         Couple trekking together Free Photo

 

به هنگام طبیعت گردی دوربین دو چشمی با چه میزان بزرگ نمایی مناسب خواهد بود؟

داشتن دوربینی با بزرگ نمایی بالا همیشه خوب است اما متاسفانه هنگام رفتن به طبیعت گردی تقریبا بی کاربرد است. مشکل بزرگ نمایی بیش از حد این است که شما تصویر ناپایداری خواهید داشت. در طبیعت گردی شما فضایی را برای نصب و استفاده از سه پایه به هنگام دوربین کشی ندارید بنابراین دوربین های دو چشمی قدرتمند با ابعاد بزرگ و بزرگ نمایی بالا انتخاب مناسبی برای شما نخواهند بود. علاوه بر این بزرگ نمایی بالا میدان دید شما را محود می کند. در طبیعت گردی شما نیاز دارید با کمک دوربین حیواناتی را که در گوشه و کنار و پشت بوته ها و درختان در طبیعت پنهان شده  اند را پیدا کنید, بنابراین باید میدان دید گسترده ای داشته باشید. داشتن دوربینی با بزرگ نمایی x8 یا x10 برای سافاری مناسب است و بزرگ نمایی های بالاتر تصویر و دید ناپایداری را ایجاد خواهد کرد.

بهترین اندازه قطر لنز دوربین دو چشمی به هنگام طبیعت گردی کدام است؟

هرچه قطر لنز دوربین بیشتر باشد نور بیشتری به دوربین وارد می شود و در شرایطی که نور محیطی کم است دید بهتری خواهید داشت. شما احتمالا در اوایل صبح و به هنگام غروب خورشید در طبیعت خواهید بود بنابراین ما به پیشنهاد می کنیم دوربین دو چشمی با قطر لنز 32 تا 42 میلی متر را انتخاب کنید. لنزهایی با قطر کمتر از 32 میلی متر دید تصویر شما را تار می کند. دوربین هایی با قطر لنز بیشتر از 42 میلی متر هم دارای وزن و اندازه بزرگ تر هستند که حمل کردن و در دست گرفتن آنها سخت است.

 

                                     Tourist is watching through binoculars on sunny cloudy sky from mountain top. Free Photo

 

اندازه و وزن مناسب دوربین دو چشمی برای سافاری چقدر است؟

بدیهی است که با داشن دوربین سبک تر و کوچک تر راحت تر خواهید بود. شما راحت تر می توانید دوربین را جلوی چشمان خود نگه دارید و برای دیدن حیوانات و مناظر سریعا دست به کار شوید. شما به یک بزرگ نمایی مناسب, قطر لنزی برای مشاهده و داشتن دید خوب در شرایط نور کم و میدان دید گسترده نیاز دارید. بنابراین دوربین هایی با انداره متوسط 8x32 و 10x42 این تعادل کامل بین بزرگ نمایی , اندازه قطر لنز و وزن را دارا خواهند بود.

چه ویژگی های دیگری برای دوربین دو چشمی در سافاری حائز اهمیت خواهد بود؟

سافاری به معنی جاده های نا هموار, درجه حرارات بالا, حرکات و تکان های مکرر, گرد و غبار, رطوبت و قطره های باران احتمالی می باشد, بنابراین بهتر است دوربینی را انتخاب کنید که ضد آب و ضد ضربه باشد. یکی دیگر از نکاتی که مهم است فاصله راحتی چشم است. بدین معنی که شما قادر خواهید بود دوربین را کمی دورتر از چشم خود نگه دارید و با این وجود هنوز بتوانید تصویر واضحی را مشاهده کنید. این ویژگی مخصوصا هنگامی که با عینک طبی یا عینک آفتابی, دوربین کشی می کنید حائز اهمیت خواهد بود.

 

                                          Couple looking at the blue sky with binoculars Free Photo

 

کدام برند ها و چه قیمتی مناسب است؟

این سوال یادآور ضرب المثل معروف "هرچقدر هزینه کنی همانقدر آش می خوری" خواهد بود. برندهای اروپایی مانند "برسر، مید، نشنال جئوگرافیک" دارای کیفیت تصویر بالا و استحکام بالایی هستند که می توانید از فروشگاه مولیرام خریداری کنید و یک عمر برای شما کار میکنند. شما با هزینه کردن مبلغی حدود 2.5 الی5  میلیون می توانید دوربین مناسبی را تهییه کنید. دوربین های دو چشمی ارزان قیمت و با محدوده قیمیتی 500 هزار تا یک میلیون تا زمانی که نور کافی در  اطراف وجود داشته باشد کار می کنند. یکی دیگر از ایرادهای دوربین های ارزان قیمت این است که تصاویر تار, ناهموار و تحریف شده ای را هنگام استفاده از بزرگ نمایی بالا خواهید داشت.

نظرات (0)تعداد نمایش ها (111)
Print

لینک های بیشتر

نوشتن یک نظر

اين فرم نام، ايميل، آدرس IP و نظرات شما را جمع مي کند تا بتوانيم نظرات شما را در وب سايت پيگيري کنيم. براي اطلاعات بيشتر، قوانين و مقررات و سوالات متداول ما را بررسي کنيد، در آنجا اطلاعات بيشتري در مورد نحوه و چگونگي ذخيره اطلاعات شما در اختيار شما قرار مي دهيم.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

ارتباط با ما

تلفن تماس : 

02188863194

09124166285

ایمیل :

info@mouliram.com

آدرس :

تهران، مطهری، میرزای شیرازی، خیابان نوزدهم، پلاک 13، واحد 5شرکت مولیرام از سال 1393 به عنوان مرجع تخصصی فروش و خدمات آنلاین بوده که با هدف ارائه ی خدمات ویژه به منظور تسهیل فروش اینترنتی کالا شروع به فعالیت کرده است.


طراحی، پیاده سازی و اجرا : ایران سایت

  • بازگشت به بالای سایت